вторник, 22. јуни 2021. Вести денес: 129
home Скопје

Дел од општина Гази Баба утре ќе остане без вода

Дел од општина Гази Баба утре ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 06.05.2021 година (четврток),  поради  дефект на  приклучна цевка    на ул. 520  во нас.Керамидница бр.15, без  водоснабдување 08:30 часот до завршување со активностите ќе останат корисниците од ул. 520. (општина Г.Баба)

 

ЕУРО 2020

Македонија