петок, 31. март 2023. Вести денес: 129
home Скопје

Дел од општина Центар викендов ќе остане без вода

Дел од општина Центар викендов ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување, на ден 19.09.2020 (сабота) и 20.09.2020 (недела), поради изведување на приклучоци на ул.Востаничка бб во населбата Пржино, без  водоснабдување од 07:30 часот ќе останат корисниците од истата улица, се до санирање на дефектот. (општина Центар)