недела, 5. февруари 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Дел од општина Центар вечерва без вода

Дел од општина Центар вечерва без вода

Корисниците од улиците „Рајко Жинзифов, „Борка Талевски“ и една зграда на Партизанска бр.31 во општина Центар, вечерва од 19:30 часот ќе останат без вода за пиење.

Прекинот во водоснабдувањето, како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, ќе биде поради водоводен дефек ф/100. на ул. „Рајко Жинзифов пред Румунска амбасада во населба Центар.