петок, 7. мај 2021. Вести денес: 173
home Скопје

Дел од општина Центар утре ќе остане без вода

Дел од општина Центар утре ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 05.05.2021 година (среда) поради дефект на приклучна цевка на ул. „Хусеин Бајрам“ бр.4, во периодот од 08:30 часот па се до отстранување на дефектот без вода ќе останат корисниците од улиците 171, 172 и Хусеин Бајрам во општина Центар.

 

Коронавирус