среда, 27. октомври 2021. Вести денес: 183
home Скопје

Дел од општина Центар утре ќе остане без вода

Дел од општина Центар утре ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација е добиено известување,  дека на ден 04.09.2020 (петок), поради  дефект на шибер вентил  од Ф 80 мм. на ул.Никола Карев, прекинато водоснабдување од 09:00 часот до завршување со активностите ќе останат  корисниците од улиците: Никола Карев, Мирче Ацев и дел од 3-та Македонска Бригада (стара амбуланта Пролет) . (општина Центар)

 

Најнови вести

Локални избори 2021