понеделник, 28. ноември 2022. Вести денес: 164
home Скопје

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Корисниците лоцирани на улиците „Капиштец“, „Питу Гули“, „Димитар Пандилов“, „Ганчо Хаџипанзов“, „Караорман“ и дел од жителите од улиците „Ацо Караманов“ и „Загребска“ утре од 9 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради уличен дефект на улицата „Тодор Александров“ без број до Основното училиште „Кочо Рацин“ во населбата Водно.

Жителите ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Коронавирус