недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 106
home Скопје

Дел од Општина Центар утре без вода

Дел од Општина Центар утре без вода

Поради дефект на противпожарен хидрант од Ф 80 мм на бул.„Партизански Одреди” бр.7 во нас.Центар, утре без водоснабдување ќе останат дел од корисниците од Бул.„Партизански Одреди”, како и дел од Бул.„Мито Василев Хаџивасилев Јасмин” во општина Центар, соопштија од ЈП Водовод и Канализација Скопје.

Прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 08:30 часот до завршување на дефектот.

ЕУРО 2020

Македонија