среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 196
home Скопје

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација добиено е известување дека на ден 22.10.2020 година ( четврток ),поради дефект на шибер од Ф 80 мм на Бул.Св.Кирил и Методиј бр.48 во населбата Центар.

Без водоснабдување од 09:00 часот до санирање на дефектот ќе останат корисниците од Бул.Св.Кирил и Методиј блок 4, блок 5 како и трите кули со бр.19, 21 и 23. (Општина Центар)

Коронавирус