сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 105
home Скопје

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 02.04.2019. год., (вторник), поради уличен дефект од Ф-100 мм., на ул.„Орце Николов“ 96 во населба Центар, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на потегот од „Аминта Трети“ до ул.„Мирослав Крлежа“ од 09:00 часот до санирање на дефектот.(опш. Центар)

 

Коронавирус