сабота, 6. јуни 2020. Вести денес: 81
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Дел од општина Центар утре без вода

Дел од општина Центар утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација, добиено е известување дека на ден 10.01.2019 година (четврток), поради отстранување  дефект  на затварач од водоводна мрежа со пречник од ф-100мм на ул.50-та дивизија бр. 27, од 08:00 часот до завршување на интервенцијата, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул. 50-та дивизија, дел од ул.Јордан Мијалков и објектот на Министерство за здравство. (Општина Центар)

Коронавирус