понеделник, 26. септември 2022. Вести денес: 39
home Скопје

Дел од општина Центар утре без струја

Без напојување со електрична енергија утре ќе бидат корисници од улицата „Васил Главинов“.
Дел од општина Центар утре без струја

Корисниците од улицата „Васил Главинов“ во општина Центар утре од 7 до 12 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведување закажани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипите на ЕВН Македонија АД.

Коронавирус