вторник, 3. октомври 2023. Вести денес: 121
home Скопје

Дел од општина Центар утре без струја

Дел од општина Центар утре без струја

Дел од корисниците  од улиците „Цицо Поповиќ“ и „Пролет“, како и објектите со бр. 10А, 29, 31 и 33 во општина Центар утре од 11:00 до 15:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето закажани технички зафати во дистрибутивната мрежа од стран на екипите на „ЕВН Македонија“ АД.