сабота, 3. јуни 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Дел од општина Бутел утре без струја

Дел од општина Бутел утре без струја

Во периодот од 9 до 13 часот утре без електрична енергија ќе останат корисниците од улицата „Боца Иванова“ без број и објектите на фирмите „Гаши Комерц“, „Јафа Промет ДООЕЛ“, „Клан ДООЕЛ“- Скопје и „АБЦ Комерц“ во општина Бутел.

Прекините се поради закажани технички зафати во електромрежата.