вторник, 4. август 2020. Вести денес: 190
home Скопје

Дел од Општина Бутел денеска без вода

Дел од Општина Бутел денеска без вода

Без вода денеска ќе останат корисниците од улиците „Мара Междуречка“, „Алпи“ и делови од „Христијан Тодоровски Карпош“ и „Рокомија“ во Општина Бутел.

Како што соопштија од јавното претпријатие „Водовод и канализација“, прекинот е поради дефект на водоводна мрежа на улица „Мара Междурчка“.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до завршување на дефектот.

Коронавирус