вторник, 11. август 2020. Вести денес: 19
home Скопје

Дел од Општина Аеродром без вода

Дел од Општина Аеродром без вода

Корисниците лоцирани на улицата „Петар Ацев“ во општина Аеродром денеска од 13:20 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што соопшти ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, прекинот е поради дефект во шахта на улицата „Петар Ацев“ бр.12 во населбата Аеродром.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Коронавирус