понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 127
home Скопје

Дел од Ново Село попладнево без вода

Дел од Ново Село попладнево без вода

ЈП „Водовод и канализација“ информира дека денес поради дефект на шибер ф-100 ул 4 с.Ново Село, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од с.Ново Село од крак 1,3 и ул 4 с.Ново Село од 16:10 до санирање на дефектот.

Коронавирус