сабота, 24. октомври 2020. Вести денес: 64
home Скопје

Дел од „Наум Наумовски Борче“ и потегот од булевар „Илинден“ до „Орце Николов“ утре без вода

Дел од „Наум Наумовски Борче“ и потегот од булевар „Илинден“ до „Орце Николов“ утре без вода

Без вода утре, од 8 часот, ќе останат корисниците на дел од улицата „Наум Наумовски Борче“ и потегот од булевар „Илинден“ до „Орце Николов“.

Како што соопшти Јавното претпријатие „Водовод и канализација“-Скопје, прекинатото водоснабдување е поради дефект на приклучна цевка на улица „Наум Наумовски Борче“ бр.78 (Центар).

Коронавирус