понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 154
АКТУЕЛНО

Скопје БЛОКИРАНО, Данела Арсовска со СПЕЦИЈАЛЦИ се брани од СКОПЈАНИ и новинарските екипи

home Скопје

Дел од населбата Визбегово и Индустриската зона утре без вода

Дел од населбата Визбегово и Индустриската зона утре без вода

Поради изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник од ф-150 мм на ул. Качанички Пат, ( до објектот на фирмата Графика – Плус ), од 09:30 часот  на ден 28.12.2020 година ( пoнеделник ),до завршување со активностите, со прекинато водоснабдување ќе бидат корисниците од дел од населбата и Индустриската зона – Визбегово. ( Општина Бутел )

Коронавирус