вторник, 28. септември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Дел од населбата Припор без вода

Дел од населбата Припор без вода

Корисниците од прва зона во населбата Припор денеска од 10:00 часот имаат прекинато водоснабдување поради дефект на затворач со пречник од 100 милиметри на улицата „Христо Татарчев – крак 20“ бб, во близина на училиштето.

Како што информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје, водоснабдувањето ќе биде прекинато се до отстранувањето на дефектот.

Најнови вести

Коронавирус