петок, 31. март 2023. Вести денес: 136
home Скопје

Дел од населбата Маџар Маало утре без вода

Дел од населбата Маџар Маало утре без вода

Корисниците од населбата Маџар Маало во општина Центар утре од 9:00 часот ќе останат без вода за пиење.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е реконструкција на водоводната мрежа со пречник од 100 милиметри на крстосницата меѓу улиците „Ѓуро Ѓоновиќ“ и „Маџар Маало“ што ќе ја врши екипа на ЈП Водовод и канализација Скопје.

Корисниците ќе бидат без вода додека не заврши реконструкцијата.