петок, 27. ноември 2020. Вести денес: 5
home Скопје

Дел од населбата Кисела Вода денеска без вода

Дел од населбата Кисела Вода денеска без вода

Без вода денеска од 11:30 часот се корисниците од улиците „Георги Димитров“ и „Вера Јоциќ“ во населбата Кисела Вода.

Како што соопшти Регионалниот центар за управување со кризи-Скопје, прекинот е поради реконструкција на водоводна мрежа од Ф-1цол на ул. „Георги Димитров“ бр.16.

Корисниците ќе бидат без вода се до санирање на дефектот.

Коронавирус