понеделник, 3. октомври 2022. Вести денес: 148
home Скопје

Дел од населба Лисиче утре без вода

Дел од населба Лисиче утре без вода

Поради промена на вентили и водомери во шахта, на улицата „Жорж Бизе“, „12та Македонска Бригада“, „Илија Димовски“, „Митре Влаот“ и некои помали улички, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од населба Лисиче.

Прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 10:30 до 12:30 часот, информираат од ЈП Водовод и канализација.

Коронавирус