среда, 8. февруари 2023. Вести денес: 153
АКТУЕЛНО

Огромен број човечки жртви во земјотресот, Турција поместена за три метри

home Скопје

Дел од населба Аеродром утре без вода

Дел од населба Аеродром утре без вода

Поради испитување на водоводна мрежа на улицата „Васко Карангелевски“ бб, во населба Аеродром, утре без вода ќе бидат корисниците од Касарната во Аеродром, Воениот хотел и Воениот базен.

Како што соопшти РЦУК-Скопје, по информација добиена од ЈП Водовод и Канализација, прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 08:00 часот до завршување на испитувањето.