вторник, 25. јануари 2022. Вести денес: 91
АКТУЕЛНО

Црн рекорд: 2341 новозаразени, нови 26 починати од коронавирус

home Скопје

Дел од Мирковци утре без струја

Дел од Мирковци утре без струја

Од 11 до 12 часот утре без снабдување со електрична енергија ќе останат корисниците од Мирковци, делот од селото кај чешмата (сред село).

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот е поради закажани технички зафати во дистрибутивната електромрежа.

Коронавирус