петок, 9. декември 2022. Вести денес: 115
home Скопје

Дел од корисниците од улицата „Балзакова“ денеска без вода

Дел од корисниците од улицата „Балзакова“ денеска без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 12.03.2021 година ( петок ) поради поврзување на нова водоводна мрежа од Ф – 80 мм на ул. Балзакова бр.6, во периодот од 09.00 часот па се до завршување на работата без вода ќе останат дел од корисниците од ул. Балзакова. ( општина Кисела Вода )

Qatar 2022