понеделник, 5. декември 2022. Вести денес: 181
home Скопје

Дел од корисниците од општина Кисела Вода денеска без вода

Дел од корисниците од општина Кисела Вода денеска без вода

Корисниците од улицата „Пушкинова“ во општина Кисела Вода изутринава од 8:30 часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Како што информира ЈП „Водовод и канализација“ прекинот е поради отстранување дефект на водоводна цевка.

Корисниците ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Коронавирус