вторник, 20. октомври 2020. Вести денес: 103
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ протестира со возила против ненародната власт предводена од СДСМ

home Скопје

Дел од корисниците на „Орце Николов“ утре без вода

Дел од корисниците на „Орце Николов“ утре без вода

Дел од корисниците на ул. „Орце Николов“ утре од девет часот ќе имаат прекин во водоснабдувањето.

Прекин поради санирање на дефект, како што се наведува во соопштението на РЦУК, ќе имаат корисниците на потегот од ул.Ѓорѓи Пулевски до ул. Костурски Херои.

Дефектот е на приклучна ф-3/4 на ул. Орце Николов бб кај Вардар Мебел во населбата Дебар Маало.

Коронавирус