петок, 18. јуни 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Дел од Кисела Вода утре без вода

Дел од Кисела Вода утре без вода

Без вода денеска ќе биде улица „Пушкинова“ во населба Кисела Вода, информираат од ЈП „Водовод и канализација“ – Скопје.

Како што информираат од претпријатието, прекинот на водоснабдувањето е поради уличен дефект на ул. „Пушкинова“ 4 во населба Кисела Вода и ќе трае до санирање на дефектот.

ЕУРО 2020

Македонија