сабота, 30. јули 2022. Вести денес: 51
home Скопје

Дел од Керамидница без вода

Дел од Керамидница без вода

Поради дефект на приклучна цевка на улица 520 број 15 во скопската населба Керамидница, денеска прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од оваа улица, соопшти ЈП „Водовод и Канализација“ – Скопје.

– Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 08:30 часот, па до завршување со активностите, информираат од градски водовод.

Коронавирус