петок, 15. јануари 2021. Вести денес: 177
home Скопје

Дел од Карпош во понеделник без вода

Дел од Карпош во понеделник без вода

Од ЈП Водовод и Канализација добивме известување дека на ден 07.12.2020 (понеделник ), предвидена е следната најава:

-поради реконструкција на водоводна мрежа од Ф 80 мм на Бул.Партизански одреди, без водоснабдување од 08:30 часот до завршување на дефектот ќе останат корисниците од околните објекти: ТЦ Алумина, зградата на Базаро и кулата на Горење. (општина Карпош)

Коронавирус