среда, 5. октомври 2022. Вести денес: 97
home Скопје

Дел од Карпош утре без вода

Дел од Карпош утре без вода

Од ЈП Водовод и Канализација известуваат дека на ден 04.03.2021 (четврток), поради промена на шибер ф 300 мм на ул.Лондонска раскрсница со Бул.Партизански Одреди, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од ул.Лондонска од 09:00 часот до завршување. (општина Карпош )

Коронавирус