недела, 2. октомври 2022. Вести денес: 42
home Скопје

Дел од Карпош и Гази Баба утре без струја

Дел од Карпош и Гази Баба утре без струја

Жителите од општина Карпош, лоцирани на булеварот „Партизански одреди“ – зграда бр. 72-а утре ќе останат без електрична енергија.

Без снабдување со струја утре ќе бидат и дел од жителите од улиците „Маџари“, „Жегљане“, „Среќко Пужалка“, „Јужноморавски бригади“ и „Фуштанска“, како и околината на ОУ „Крсте Мисирков“ во општина Гази Баба.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекините се поради закажани технички зафати во електродистрибутивната мрежа. 

Коронавирус