сабота, 4. февруари 2023. Вести денес: 19
Во живо

Делегации на ВМРО-ДПМНЕ ќе оддадат почит пред гробот на Гоце Делчев

home Скопје

Дел од Карпош, Ѓорче Петров, Шуто Оризари и Зелениково утре без струја

Дел од Карпош, Ѓорче Петров, Шуто Оризари и Зелениково утре без струја

Корисниците од улицата „5“ во село Зелениково утре од 8:30 до 10:00 часот ќе останат без напојување со електрична енергија.

Од 8:00 до 12:00 часот без струја ќе бидат и корисниците од улицата Московска бр. 15, а од 13:00 до 14:00 часот дел од корисниците од улиците „Будимпештанска“, „Хашка“, „Женевска“, „Адолф Циборовски“, „Осло“, „Урош Џудовиќ“ и „Јоаким Осоговски“ во опшина Карпош.

Во периодот од 9:00 до 15:00 часот без електрична енергија ќе бидат и дел од корисниците од улицата „Пелагонија“ во општина Шуто Оризари, а од 9:00 до 13:00 часот корисниците од улиците „Воин Драшковиќ“ и „Ибе Паликуќа“ во општина Ѓорче Петров.

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето закажани технички зафати во дистрибутивната електро мрежа од страна на екипите на „ЕВН Македонија“ АД.