петок, 5. јуни 2020. Вести денес: 13
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Дел од Градски парк утре без струја

Дел од Градски парк утре без струја

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 03.04.2020 год. (петок) е планиран еден технички зафат во електро-системот во градот Скопје.

– во периодот од 09:00 до 12:00 часот корисниците од дел од Градски Парк. (Општина Карпош);

Коронавирус