понеделник, 6. јули 2020. Вести денес: 207
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Скопје

Дел од Центар денеска без вода

Дел од Центар денеска без вода

Дел од скопската општина Центар денеска ќе биде без вода поради дефект на водоводната мрежа на крстосницата на улиците „Кеј 13 Ноември“ и „Мирче Мацан“.

Вода од 9 часот до отстранување на дефектот ќе немаат корисниците на потегот од хотелот „Холидеј Ин“ до бул. „Кочо Рацин“, соопшти ЈП Водовод и канализација – Скопје.

Парламентарни избори 2020