среда, 7. декември 2022. Вести денес: 136
home Скопје

Дел од Бутел утре без вода

Дел од Бутел утре без вода

Дел од корисниците на општина Бутел утре од девет часот ќе останат без водоснабдување поради уличен дефект од Ф-200мм на ул. Бутелска во близина на полициската станица Бутел.

Без водоснабдување  ќе останат корисниците  на улиците од  „Хо Ши Мин“, „Марко Крале“, „Љубо Петровиќ“, „Дабница“, „Мрежичка“, „Зуфер Мухиќ“, „Коле Канински“, „Призренска“, „Галичник“ и „Мостарска“.

Qatar 2022