петок, 30. октомври 2020. Вести денес: 30
home Скопје

Дел од Бутел ќе има прекин во водоснабдувањето

Дел од Бутел ќе има прекин во водоснабдувањето

Дел од скопско Бутел денеска ќе има прекинато водоснабдување поради предизвикан дефект Ф-80мм од странка/фирма на ул.Груица Војвода 1/2 .

Прекинато водоснабдување, информираат од ЈП Водовод и канализација-Скопје, ќе имаат корисниците од зг.5 и 6 и 30 куќи околу зградите, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 00:25 часот до санирање на дефектот.

Коронавирус