четврток, 23. јуни 2022. Вести денес: 0
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Скопје

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане без вода

Дел од булевар АСНОМ утре ќе остане без вода

На ден 19.05.2022, поради уличен дефект  ф-100 мм мм на бул. АСНОМ 84, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на дел од истиот булевар (од зграда 74 до зграда 112-парни броеви).

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од  09:00 часот до завршување со санација на дефектот.

Коронавирус