петок, 24. јуни 2022. Вести денес: 24
home Скопје

Дел од Батинци вечерва во вода

Дел од Батинци вечерва во вода

Улица 9 во Батинци вечерва ќе биде без вода.

-Поради уличен дефект Ф-100мм на ул.9 Батинци, општина Студеничани, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците на ул.9 во Батинци, водоснабдувањето ќе биде прекинато од 19:00 часот до завршување на дефектот, информираат од ЈП „Водовод и канализација“.

Коронавирус