понеделник, 28. септември 2020. Вести денес: 159
home Скопје

Дел од Батинци утре без вода

Дел од Батинци утре без вода

Жителите од скопското село Батинци утре од 9 часот можно е да имаат мал прекин во водоснабдувањето.

Прекинот е поради чистење и хлорирање на резервоарот Батинци.

Жителите ќе бидат без вода се до завршување на интервенцијата.

Коронавирус