четврток, 27. јануари 2022. Вести денес: 29
home Скопје

Дел од Бардовци в понеделник без струја

Дел од Бардовци в понеделник без струја

В понеделник од 9 до 14 часот без струја ќе останат корисниците од улицата „6“ во скопското село Бардовци.

Причина за прекинот во снабдувањето со електрична енергија е изведувањето планирани технички зафати во дистрибутивната мрежа од страна на екипи на „ЕВН Македонија“ АД.

Коронавирус