петок, 16. април 2021. Вести денес: 37
home Скопје

Дел од Аеродром утре без вода

Дел од Аеродром утре без вода

Од ЈП „Водовод  и Канализација“  најавија дека на ден 06.09.2019 година (петок), поради уличен дефект од Ф 150мм на ул.Бул.3-та Македонска Бригада бб ( во кругот на Жито Лукс), без водоснабдување од 09:00 часот ќе останат  корисниците на Млинот Жито Лукс, Пежо сервис, ф-ка за сокови ВИВА и 20 куќи од тој дел на улицата до завршување на дефектот. (општина Аеродром)

Коронавирус