четврток, 23. март 2023. Вести денес: 177
home Скопје

Дел од Аеродром денес без вода

Дел од Аеродром денес без вода

Од ЈП Водовод и Канализација информираат дека денес поради изведување на приклучок од Ф-100 мм., на ул. Новопроектирана број 8, во населба Аеродром, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од бул. 3та – Македонска Бригада згради со броевите 17, 19, 21 и дел од ул. Пандил Шишков.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:30 часот до санирање на дефектот.

 

loading...