сабота, 27. ноември 2021. Вести денес: 0
home Скопје

Дарко Панчев: Да го спасиме Водно! (ВИДЕО)

Дарко Панчев: Да го спасиме Водно! (ВИДЕО)

Еден од најдобрите македонски фудбалери се вклучи во кампањата против изградбата на гасовод на Водно.

Тој преку преку видео порака побара да се спаси планината.

-Градот што не го спасивме, не го спасивме, обратно го уништивме. Дајте барем да го спасиме Водно, вели Дарко во пораката.

Коронавирус