вторник, 31. јануари 2023. Вести денес: 17
home Скопје

Данела Арсовска со водство пред Петре Шилегов

Данела Арсовска со водство пред Петре Шилегов

Согласно информации на партијата ВМРО-ДПМНЕ, независниот кандидат за градоначалник на Град Скопје, а поддржана од ВМРО-ДПМНЕ има водство во трката за градоначалник со Петре Шилегов, кандидатот за градоначалник од редовите на СДСМ.

Имено, согласно информацииите изработени до сега, Данела има 7.000 гласови, а Петре Шилегов 6.500 гласови.