вторник, 18. јануари 2022. Вести денес: 111
home Скопје

Данела Арсовска: Што направивме… Утре оставка Заев

Данела Арсовска: Што направивме… Утре оставка Заев

Данела Арсовска е пред победа во Град Скопје. Кандидатката за градоначалник на Скопје, поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, пристигна во штабот на улица Македонија.

„Што направивме… Утре оставка Заев“, беше коментарот на Арсовска.

Таа алудираше дека Зоран Заев мора да го исполни ветувањето кое го даде, односно ако го изгуби Скопје, ќе поднесе оставка од функцијата претседател на СДСМ и премиер на Македонија.

Коронавирус