среда, 4. август 2021. Вести денес: 162
Вонредна вест

ОГНОТ ЈА ЗЕМА ПРВАТА ЖРТВА – изгоре жена во Старо Нагоричане

home Скопје

ЦУКС известува: На овие булевари утринава има поголема гужва

ЦУКС известува: На овие булевари утринава има поголема гужва

ЦУКС известува дека во овие утрински часови поголем број возила се забележуваат долж следните булевари и улици:

-бул. Александар македонски од влез на Скопје кон клучката Континентал,
-ул. 11 Октомври во двете насоки,
-ул. Свети Кирил и Методиј кон бул. Водњанска,
-бул. Киро Глигоров во двете насоки.

Центарот известува дека автобускиот сообраќај на сите улици и булевари се одвива непречено и без застој, а велосипедските патеки се чисти и проодни.

Коронавирус