понеделник, 10. август 2020. Вести денес: 157
home Скопје

Чаирчани „ловат“ риби на улица ВИДЕО

Чаирчани „ловат“ риби на улица ВИДЕО

На социјалните мрежи се појави видео насловено како „Риболов на Чаирчанка“, а на кое се гледа како чаирчани со трски во рацете „ловат“ риби во дождовницата која се насобрала на улиците.

Коронавирус