сабота, 4. април 2020. Вести денес: 0
Актуелна тема

Од минута во минута за ситуацијата со коронавирусот во Македонија и светот

home Скопје

Цела скопска населба утре ќе остане без вода

Цела скопска населба утре ќе остане без вода

Од ЈП Водовод, добиено е  известување дека на ден 20.11.2019 година  (среда), е планирано дел од општина Карпош да остане без вода.

Поради систематска промена на водомери во населбата Жданец, без  водоснабдување ќе останат корисниците од населбата Жданец од 09:00  до 14:00 часот.

 

Коронавирус