четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 104
home Скопје

Без вода жителите на Автокоманда

Без вода жителите на Автокоманда

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека поради уличен дефект на водоводната мрежа од Ф 350м.м. на ул. 16-та Македонска Бригада пред БППЗ во населба Автокоманда, без водоснабдување од 08:00 часот до завршување на дефектот ќе останат корисниците од истата улица: 16-та Македонска Бригада од од раскрсницата со Бул.Александар Македонски до подвозникот Керамидница, БППЗ, ресторантот Дојрана, како и дирекцијата на Комунална Хигиена. (општина Г.Баба)

Коронавирус